Kristen

Moje první hodina francoužštiny

5. září 2012 v 20:14 | Kristen
Salut! Dnes proběhla má úplně první hodina francoužštiny. Zatím umím říct jen základní slovíčka (ahoj, dobrý den, nashledanou, děkuji, čokoláda,... - některá slova máme podobná s Francií), z vět jen Já jsem Kristýna (Je m'appelle [ž mapel] Christine). Ale už poslouchám francouzské písničky a učím se vyslovovat jejich R, to bude trochu problém. Snad to těch sedm let přežiju! :D
Ale jsem fakt moc ráda, že jsem nešla na němčinu. Je hrozně tvrdá a nehezká, i když je to jazyk k uplatnění. Říká se, že Němci neumí narozdíl od Francouzů vyznávat lásku - německy se Miluji Tě řekne Ich liebe dich, anglicky I love you (to snad každý zná :D), ale francouzsky Je t'aime [ž tem]. Je to nádherný jazyk.
A proč jsem si vybrala francoužštinu? Tak zaprvé: líbí se mi jejich jazyk, země, Paříž a celkově celá Francie. Za druhé: chtěla bych pracovat ve Francii. A za třetí: chtěla bych si tam najít přítele (ehm :D), přestěhovat se tam a žít tam. Mít tam rodinu, atd. Ale jezdila bych i do Česka, samozdřejmě. No, nevím, jestli se mi to splní, ale doufám... :)

A co vy? Jaký jazyk studujete? Jaká země se vám líbí?
Kristen

Můj nový wishlist

4. září 2012 v 6:00 | Kristen
Salut tout le monde!
317055_179851628774557_835114156_n_large_large
Rozhodla jsem se sepsat všechno, co si chci ještě koupit. Zkrátka wishlist, neboli seznam přání. Na takové věci jsem udělala rubriku Kristen - stejně tak tady má svou rubriku už i Renča s názvem Renča.
Jdeme na to.
 
 

Reklama