Moje první hodina francoužštiny

5. září 2012 v 20:14 | Kristen |  Kristen
Salut! Dnes proběhla má úplně první hodina francoužštiny. Zatím umím říct jen základní slovíčka (ahoj, dobrý den, nashledanou, děkuji, čokoláda,... - některá slova máme podobná s Francií), z vět jen Já jsem Kristýna (Je m'appelle [ž mapel] Christine). Ale už poslouchám francouzské písničky a učím se vyslovovat jejich R, to bude trochu problém. Snad to těch sedm let přežiju! :D
Ale jsem fakt moc ráda, že jsem nešla na němčinu. Je hrozně tvrdá a nehezká, i když je to jazyk k uplatnění. Říká se, že Němci neumí narozdíl od Francouzů vyznávat lásku - německy se Miluji Tě řekne Ich liebe dich, anglicky I love you (to snad každý zná :D), ale francouzsky Je t'aime [ž tem]. Je to nádherný jazyk.
A proč jsem si vybrala francoužštinu? Tak zaprvé: líbí se mi jejich jazyk, země, Paříž a celkově celá Francie. Za druhé: chtěla bych pracovat ve Francii. A za třetí: chtěla bych si tam najít přítele (ehm :D), přestěhovat se tam a žít tam. Mít tam rodinu, atd. Ale jezdila bych i do Česka, samozdřejmě. No, nevím, jestli se mi to splní, ale doufám... :)

A co vy? Jaký jazyk studujete? Jaká země se vám líbí?
Kristen
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama